Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Krakowie poszukuje wolontariuszy - osób, które będą dyżurować w Krakowskim Telefonie Zaufania, działającym pod nr 12 413 71 33.

Obecnie dla osób pragnących zasilić szeregi wolontariuszy Telefonu Zaufania organizujemy szkolenie wstępne, które odbędzie się 9 listopada 2022 r. o godz. 18.00.

W związku z tym, jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany współpracą z OIK w ramach wolontariatu w Krakowskim Telefonie Zaufania, zapraszamy serdecznie do wypełnienia ankiety dostępnej pod linkiem https://forms.gle/skdj3YPECs5aVyYPA

Wypełnienie ankiety stanowi zgłoszenie chęci udziału w wolontariacie w TZ i jest jednocześnie deklaracją udziału w szkoleniu w dn. 9 listopada 2022 r. o godz. 18.00.

O czym warto wiedzieć zanim podejmiesz decyzję o przystąpieniu do wolontariatu w Telefonie Zaufania?

- Telefon Zaufania działa codziennie, we wszystkie dni roku.

- Dyżur telefoniczny trwa w godzinach od 16:00 do 21:00.

- Dyżur odbywa się w siedzibie OIK, ul. Radziwiłłowska 8b.

- Dyżurni w Telefonie Zaufania są zobowiązani do objęcia co najmniej 2 dyżurów miesięcznie w godzinach 16.00-21.00.

- Dyżurni w Telefonie Zaufania pomagają osobom potrzebującym wsparcia, dzięki prowadzonym rozmowom i codziennej obecności w Telefonie Zaufania, dlatego ważnymi cechami u wolontariuszy są cierpliwość, empatia oraz umiejętność prowadzenia rozmów przez telefon. Lubienie takiej formy komunikacji jest niezbędne jeśli chcesz wspierać osoby dzwoniące do TZ:)

- Wolontariusze TZ mają zapewnione wsparcie merytoryczne ze strony psychologów OIK oraz możliwość wzajemnego wsparcia ze strony pozostałych wolontariuszy.

- Z każdym wolontariuszem zawierane jest pisemne porozumienie na realizację wolontariatu w Telefonie Zaufania.

Ofertę wolontariatu w TZ kierujemy w szczególności do studentów oraz absolwentów kierunków takich jak: psychologia, pedagogika, socjologia i nauki humanistyczne.

Ankieta będzie aktywna do 07.11.2022 r. do godz. 7:30. Ilość miejsc jest ograniczona. ,

Zapraszamy do współpracy i wypełnienia ankiety!