Szanowni Państwo

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Krakowie realizuje projekt pn.: „Rozszerzenie zakresu pomocy psychologicznej dla osób zagrożonych przemocą i doświadczających przemocy” finansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. 

Obecnie, oprócz stałego indywidualnego wsparcia, rozpoczynamy przyjęcia osób do grup terapeutycznych, które rozpoczną swe spotkania we wrześniu 2021 r.

Zostaną utworzone 2 grupy terapeutyczne:

  • jedna dla osób dorosłych
  • druga dla dzieci

Planujemy utworzyć grupę terapeutyczną dla dzieci w wieku 6-10 lat, jednak zachęcamy do zgłaszania dzieci bez względu na wiek, dlatego, że przedział wiekowy grupy dla dzieci może ulec zmianie, w zależności od wieku dzieci, które zgłoszą się do udziału.

Obie grupy rozpoczną spotkania od dwudniowych warsztatów, które odbędą się podczas pobytu w ośrodku turystycznym poza Krakowem (jeśli pojawią się ograniczenia związane z covid-19, wówczas warsztaty zostaną zorganizowane w Krakowie). Następnie odbędzie się 12 cotygodniowych spotkań grupowych. Warsztaty oraz spotkania grupowe będą prowadzone przez psychologów z Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

Oferta jest kierowana do osób doświadczających przemocy w bliskich relacjach rodzinnych i partnerskich lub osób zagrożonych przemocą.

Do uczestnictwa zapraszamy osoby dorosłe, młodzież i dzieci, którzy mieszkają, uczą się lub pracują na terenie Krakowa.

Wszystkie formy wsparcia w Projekcie są BEZPŁATNE.

W Projekcie zapewniamy:

  • Wsparcie  terapeutyczne indywidualne dla dorosłych i dzieci
  • Wsparcie  terapeutyczne dla par lub rodzin
  • Wsparcie terapeutyczne grupowe dla dorosłych
  • Wsparcie terapeutyczne grupowe dla dzieci             
  • Konsultacje psychiatryczne

Szczegółowe informacje nt. Projektu można uzyskać:

  • osobiście w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, ul. Radziwiłłowska 8b
  • telefonicznie: 12 421 92 82 (całodobowo)
  • mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poniżej znajdą Państwo Regulamin Projektu oraz Wniosek, który można wypełnić i przekazać do Ośrodka pocztą tradycyjną lub na wskazany adres email. Jeśli to możliwe, zachęcamy do osobistego kontaktu z psychologami w OIK, poprzedzonego telefonicznym ustaleniem spotkania. Ośrodek jest czynny codziennie, całodobowo.

Projekt jest realizowany od 1 lipca 2020 do 31 marca 2023 r.

Regulamin Projektu

Wniosek osoby zainteresowanej