ROZSZERZENIE ZAKRESU POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ DLA OSÓB ZAGROŻONYCH PRZEMOCĄ I DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Realizowany w OIK Kraków Projekt pn.: „Rozszerzenie zakresu pomocy psychologicznej dla osób zagrożonych przemocą i doświadczających przemocy" oferuje szeroką pomoc uczestnikom. Obecnie, oprócz stałych form wsparcia w Projekcie, odbywa się trzeci cykl cotygodniowych spotkań grup terapeutycznych, w których biorą udział uczestniczki Projektu.

Spotkania grupy, które poprzedziły dwudniowe warsztaty w dniach 02-03.04.2022, dają możliwość otrzymania intensywnego wsparcia, płynącego od osób z podobnymi doświadczeniami oraz od terapeutów prowadzących grupę. Uczestniczki mają możliwość pracować nad odbudowaniem własnej tożsamości, poczuciem wartości, budową relacji opartych na wzajemnym szacunku, asertywności, przy jednoczesnym zwracaniu uwagi na własne potrzeby.

Grupy terapeutyczne stanowiąc pozarodzinny, przyjazny system wsparcia społecznego, pozwalają uczestnikom radzić sobie z przeżyciami wynikającymi z doświadczania przemocy w bliskich relacjach.

Choć do grup terapeutycznych obecnie nie przyjmujemy nowych uczestników, to osoby potrzebujące terapeutycznego wsparcia z uwagi na doświadczanie przemocy w bliskich relacjach rodzinnych lub partnerskich oraz osoby, które w przeszłości doświadczyły przemocy lub aktualnie pozostają w relacjach zagrożonych zaistnieniem przemocy  zachęcamy do udziału w innych formach wsparcia oferowanych w Projekcie.

W trakcie trwania Projektu uczestnikom zapewniamy bezpłatnie:

  • Wsparcie terapeutyczne indywidualne dla dorosłych i dzieci
  • Wsparcie terapeutyczne dla par lub rodzin
  • Wsparcie terapeutyczne grupowe dla dorosłych
  • Wsparcie terapeutyczne grupowe dla dzieci
  • Konsultacje psychiatryczne

W Projekcie mogą uczestniczyć osoby dorosłe, dzieci i młodzież, którzy są mieszkańcami Krakowa albo pracują lub uczą się w Krakowie.

Szczegółowe informacje nt. Projektu można uzyskać w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, ul. Radziwiłłowska 8b pod całodobowym nr 12 421 92 82, na stronie OIK w zakładce: Projekty UE https://oik.krakow.pl/projekty-ue lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt jest realizowany w okresie od 1 lipca 2020 r. do 29 czerwca 2023 r.

ZAPRASZAMY!

Projekt pn. „Rozszerzenie zakresu pomocy psychologicznej dla osób zagrożonych przemocą i doświadczających przemocy” realizowany jest przez Gminę Miejską Kraków – Ośrodek Interwencji Kryzysowej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

UE